Etkinliklerimiz
 

Etkinliklerimiz

Etkinlikler

 

Kickoff 2020

2020 Kickoff’ta bir ilke imza atarak daha önce hiçbir takımın ev sahipliği yapmamış olduğu bir kickoff düzenledik. Toplam 3 farklı ilden 500 öğrenciyi ağırladık. Bununla kalmayıp ekip arkadaşlarımızla birlikte mekanik, yazılım ve farklı FIRST konularında toplam 12 atölye hayata geçirdik. Ev sahipliği yapmış olduğumuz kickoff canlı yayına geçmeden önce müzik grubumuz sahne aldı ve 2020 sezonuna FIRST ruhuyla başladık.

 

Stem Without Borders

İnsanlar günümüzde din, dil ırk, cinsiyet bakımından birçok ayrımcılığa maruz kalıyor. STEM Without Borders projemizle hedefimiz hiçbir sınıf ayrımına maruz kalmaksızın yaşadıkları bu engellere karşı dik durabilen bireylerin de robotik takımlarında yer alabileceğini göstermek. Projemiz kapsamında pandemi döneminde çocukları eğlendirirken aynı zamanda bilime olan ilgilerini arttıracak bir oyun kutusu yaptık. Tasarladığımız kutuda 'Ben Kimim?', 'Memory Card', 'Tabu', ‘Labirent Oyunu’ gibi birden fazla kişi tarafından oynanabilen oyunlar ve ayrıca ekip üyelerimiz tarafından yazılan hikaye kitapları bulunmaktadır. Kutunun devamında da mekanik el kitapçığı, braille alfabesi broşürü ve işaret dili kitapçığı bulunmakta. Hayata geçirmiş olduğumuz bu projeyi yayma ve daha çok kişiye ulaştırma yolunda UNICEF, LÖSEV, Down Sendromlular Derneği gibi prestijli kuruluşlar ile birlikte çalıştık.

 

FLLs

FMWill ailesi olarak her zaman önce diğer takımlara destek vermek ve ilişkilerimizi güçlü tutmak özen gösterdiğimiz konulardan bir tanesidir. Bu doğrultuda da mühendisliğin yaygınlaşmasına öncülük ederek Bahçeşehir Abdi İbrahim Ortaokuluna FLL takımlarını kurma sürecinde yapay zeka, yazılım ve PR gibi alanlarda yardım ettik. Ayrıca bir FLL takımı olan Titan Robotics’e düzenli olarak workshoplar yaparak onlara mentorluk yapıyoruz.

 

FRCs

Diğer takımlarla iletişimimizi güçlü tutmak ışığında Erenköy Işık Lisesi Robotik ekibi Flare Robotics ile İstanbul Regional öncesinde fikir alışverişinde bulunduk; işbirliği içinde hareket edeceğimiz konusunda anlaşmaya vardık. Onlara robotikteki deneyimlerimizden yola çıkarak tavsiyelerde bulunduk. Ve bu sayede onları FRC'de aktif hale getirdik. Aynı zamanda İstanbul Regional'dan önce SPARC Robotics'in robotlarını atölyemizde kurmasına izin verdik ve onlar da robotlarını taşınabilir alanımızda deneme fırsatı buldular. Taşınabilir alanımız Fikret Yüksel Vakfı tarafından İstanbul Regional’da deneme alanı olarak kullanıldı.