First

First Nedir?

FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) 1989 yılında mucit Dean Kamen tarafından gençlerin bilim ve teknoloji alanındaki ilgisini artırmak için kuruldu.

Manchester, NH merkezli olan kar amacı gütmeyen bir vakıf olan FIRST’un misyonu gençleri heyecanlı, mentor tabanlı bilim ve teknoloji alanlarında yetenekleri geliştirmelerini sağlayan, inovatif olmaya yönlendiren ve liderlik, iletişim gibi hayat becerilerini geliştirmelerini sağlayan programların bir parçası yaparak teknoloji ve bilim alanında liderler olmaları için ilham vermektir.

FRC Nedir?

FRC, (FIRST Robotics Competition) “Zeka İçin Spor” sloganıyla ortaya çıkan, her sene 15-18 yaş grubu için düzenlenen uluslararası bir robot yarışmasıdır.

 

Katıldığımız Yarışmalar

Yarışmalar

 

Turkish Off-Season

2018 yılının Off-Season yarışması katıldığımız ilk yarışmaydı. Rookie takımı olmamıza rağmen kendimizi geliştirmeye başladığımız ve kendi içimizde başarılı olduğumuz bir yarışmaydı.

 

İstanbul Regional 2019

2019 yılının nisan ayında düzenlenen aynı zamanda takım olarak ilk regional deneyimimiz olan İstanbul Regional’da çeyrek finale yükseldik.

 

Event Horizon Off-Season Şampiyon

2019 yılının eylül ayında düzenlenen Event Horizon Off-Season’da şampiyonluk elde ettik.

 

Mersin Off-Season

2019 yılında katıldığımız bir diğer yarışma olan Mersin Off-Season’da yarı finale yükselerek aynı zamanda ‘Mühendislikte Mükemmellik’ ödülüne layık görüldük.

 

İstanbul Regional 2020

2020 yılında katılmış olduğumuz İstanbul Regional’da yarı finale yükseldik. Bununla birlikte bir kez daha ‘Mühendislikte Mükemmellik’ ödülüne layık görüldük.

 

İzmir Pre-Season

2020 yılının kasım ayında katıldığımız İzmir Pre-Season yarışmasında daha önce iki defa kazanmış olduğumuz ‘Mühendislikte Mükemmellik’ ödüllerine bir kez daha layık görülerek bu alandaki ödül sayımızı üçe çıkarmış olduk.

 

İstanbul Regional 2021

2021 yılında katıldığımız İstanbul Regional’da ‘Engineering Design’ ödülünü kazandık.

 

Online Off-Season

2021 yılında pandemi şartları sebebiyle online bir şekilde düzenlenen Online Off-Season’a katıldık. ‘Duyarlı Profesyonellik’ ve ‘Yaratıcılık’ ödüllerini almaya hak kazandık.