Hakkımızda

FMWill 7576, FMV Özel Ispartakule Işık Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri tarafından Mart 2018 tarihinde kurulmuş bir FRC takımıdır.

2018 yılından itibaren çalışmalarını sürdüren FMWill yurtiçi ve yurtdışında okulumuzu başarıyla temsil ederek emin adımlarla yoluna devam etmektedir. Yeni sezonla birlikte aktifleşen ve her yeni günde kendini geliştiren FMWill takımı, gelişen teknolojiye de ayak uydurmaktadır. Lise kademesindeki her yaş grubuna hitap ederek, gönüllüğün esas olduğu takımımızda 18 kız ve 15 erkek olup Hz-9-10-11 ve 12. sınıf olan lise öğrencilerinden oluşmaktadır.

 
 

Misyon ve Vizyon

Misyonumuz bilim ve teknolojiyi yaymak, FIRST ruhunu benimsemek.

Vizyonumuz her üyesi FIRST değerlerini benimsemiş, 21. yüzyıl yetkinliklerini içinde barındıran başarılı, prestijli ve ilham veren bir takım olmak.

 

Kuruluş ve Anlık Durum

Takımımız 2018 yılında 3 öğrenci tarafından kuruldu. Kuruluşumuzdan bu yana birçok başarıya imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Başarılarımızın yanında 10 proje gerçekleştirmiş ve yeni projeler üzerinde de çalışıyor bulunmaktayız. Şu anda takımımızda toplam 32 öğrenci ve 6 mentör bulunmakta.

Okulumuz 14 Aralık 1885’te Selanik’te Feyz-i Sıbyan adı ile Şemsi Efendi ve Mümeyyiz Tevfik Efendi tarafından kuruldu.

33 yıldır verdiği disiplinli eğitimden hiçbir zaman ödün vermemiş ve 133 yıldır aralıksız yanan meşalesini söndürmeden, önce iyi insan,ilkesini benimseyerek bu günlere gelmiş ve gelecek nesillerin ülkemize yarar sağlaması için çalışan bir vakıf okuludur. Günümüzde adını Atatürk’ün onayı ile almış Işık Okulları Türkiye’deki en iyi eğitim veren en seçkin okullarından biridir. Okulumuz, aynı zamanda birçok yeniliğe öncülük etmiştir. Hazırlık sınıfları açarak yabancı dile verilmesi gereken önemi göstermiş; felsefe, sosyoloji, mantık, ticaret gibi dersleri öğrencilerine öğreterek onlara yeni ufuklar açmış, kendilerini keşfetmelerine olanak sağlamıştır. Sanata, spora ve bilime verdiği önem ile Türkiye’nin önde gelen okullarından olmuştur ve olmaya devam etmektedir. En önemlisi de ilk kez kız - erkek karma sınıflar Feyziye Mektepleri ile hayatlarımıza girmiştir.

FMV Işık Okulları Ispartakule Yerleşkesi